Sztuka tańca na rurze. Więcej niż rozrywka

Taniec na rurze to coś dużo więcej niż miła dla oka rozrywka.

To prawdziwa sztuka, wymagająca zwinności, gibkości i umiejętności tanecznych.

Taniec na rurze, czyli co?

Niezbędnym elementem podczas tego typu tańca jest metalowy drążek, wokół którego i na którym wykonywane są różne figury, większość z pogranicza akrobatyki.

Naukę tańca podzielić można na dwa etapy.

Pierwszy to oswajanie się z przyrządem, służącym do treningu oraz zdobywanie świadomości swojego ciała. Następnie dochodzą proste ćwiczenia, mające na celu wzmocnienie, ujędrnienie i rozciągnięcie mięśni.

Zwieńczeniem pierwszego etapu nauki tańca na rurze jest przyswojenie podstawowych chwytów, obrotów oraz niezbyt skomplikowanych figur.

Po opanowaniu podstaw nadchodzi czas na bardziej zaawansowane układy i techniki.

Przede wszystkim uczestniczki kursów uczą się płynnego przechodzenia między figurami oraz wykonywania układów. Jeśli mięśnie są silne, a ruchy skoordynowane, uczestniczki lekcji tańca zaczynają wykonywanie układów choreograficznych z elementami akrobatyki.

Jakie korzyści płyną z uprawiania tańca na rurze jako dyscypliny sportowej?

Taniec na rurze, którego pokazy urządzamy w naszym klubie, to propozycja dla wszystkich, którzy chcą wyszczuplić swoją sylwetkę, a dla których aerobik wydaje się zbyt monotonny.

Podczas treningów wzmacnia się ramiona, mięśnie brzucha, plecy, pośladki, uda oraz łydki. Ćwiczy się zmysł równowagi i koordynacji.

Dzięki wzmocnionym ruchom kręgosłupa ciało staje się elastyczne i giętkie.

Paradoksalnie taniec na rurze to dyscyplina sportu, szczególnie polecana osobom nieśmiałym.

Zmysłowe ruchy bowiem pomogą odkryć kobiecość, a uczestniczki zajęć szybko nauczą się poruszać z gracją i wdziękiem. Dzięki tańcowi na rurze łatwo można pożegnać się z kompleksami i uwierzyć w siebie, a przy okazji pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów.

Oglądając zatem w naszym klubie pokazy tańca na rurze warto pamiętać, że zachwycający efekt finalny i pełne zmysłowej kobiecości, kocie ruchy tancerek, to wynik ich ciężkiej, wielomiesięcznej, tytanicznej pracy.

W naszym Serwisie używamy plików cookies. Korzystając dalej z Serwisu, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w każdej chwili można ją cofnąć poprzez zmianę ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przeglądarce internetowej. Kliknij „Akceptuję”, aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.