5 najpopularniejszych drinków na świecie

Koktajle alkoholowe to nie tylko wyjątkowy smak i dawka “procentów” podana w nietypowy sposób, ale również ciekawe historie ich powstania, które często związane są ze sławnymi osobami, wyjątkowymi miejscami lub ważnymi wydarzeniami. W tym artykule poznasz pięć najpopularniejszych drinków na świecie, a w naszym klubie nocnym w Warszawie będziesz mógł się w nich rozsmakować.

 

  1. Margarita. To drink rodem z Meksyku, więc jak nietrudno się domyślić przygotowuje się go na bazie tequili. Swój niepowtarzalny smak zawdzięcza dodatkowi likieru typu triple sec (lub inny likier z gorzkich pomarańczy) oraz soku z limonki lub cytryny. Podawany jest w specyficznych kieliszkach na wysokiej nóżce, pękatych na dole i rozszerzających się ku górze. Brzeg szklanki powinien być zanurzony w soku z cytryny, a następnie obtoczony solą. Margaritę można podawać z lodem (lód może być zmiksowany) lub bez lodu.
  2. Manhattan. To idealny drink dla miłośników nowojorskiego stylu. Podobno pijał go sam Frank Sinatra. Przyrządzany jest na bazie whisky lub burbonu, słodkiego wermutu i gorzkiej wódki. Podaje się go w eleganckiej szklance koktajlowej. Koniecznie powinien być udekorowany wisienką z ogonkiem. Nazwa tego drinka, jak głosi anegdota, związana jest z nowojorskim Manhattan Club, gdzie serwowany był na bankiecie zorganizowanym przez matkę Winstona Churchilla.
  3. Mojito. W naszym zestawieniu nie może zabraknąć propozycji z gorącej Kuby. Mojito przygotowywany jest na bazie białego rumu. Oprócz tego dodaje się do niego sok z limonki, wodę sodową, cukier trzcinowy oraz miętę — oczywiście wszystko w odpowiednich proporcjach. Drink jest słodki, a jednocześnie nieco kwaskowaty i mocno orzeźwiający. Ten koktajl z kolei to ulubieniec samego Ernesta Hemingway’a.
  4. Cuba Libre… czyli Wolna Kuba! To połączenie tego, co typowe dla Kuby, czyli białego rumu, oraz ponadczasowego “wynalazku” Ameryki — coli. Koktajl jest mało skomplikowany, gdyż składa się z dwóch wymienionych wcześniej składników i opcjonalnie dodatku limonki. Cuba Libre powstał w okresie wojny amerykańsko-hiszpańskiej, po tym, jak żołnierze z USA przywieźli na Kubę colę. W trudnych dla obu krajach czasach koktajl rozpowszechnił się głównie za sprawą niskich cen obu składników bazowych.
  5. Tequila Sunrise. Popularna wersja tego drinka tworzona jest z trzech składników: tequili, soku pomarańczowego i grenadyny. Pierwotnie jednak oprócz tequili dodawano do tego koktajlu likier z czarnych porzeczek, sok z limonki i wodę sodową. Tequila Sunrise podawana jest w wysokiej szklance o płaskim dnie. Wizualnie rzeczywiście przypomina zachodzące słońce, gdyż grenadyna opada na dno, tworząc z sokiem pomarańczowym subtelne kolorystyczne przejście.

 

 

 

 

W naszym Serwisie używamy plików cookies. Korzystając dalej z Serwisu, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w każdej chwili można ją cofnąć poprzez zmianę ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przeglądarce internetowej. Kliknij „Akceptuję”, aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.